Obudowa

Rodzaj obudowy hali ustalany jest indywidualnie i zależy od przeznaczenia hali, wymagań przeciwpożarowych i sanitarnych oraz od oczekiwań Klienta.

Obudowa hal nieocieplanych ogranicza się do montażu wysokiej jakości blachy trapezowej dostępnej w pełnej palecie kolorystycznej. Dodatkowo pokrycie dachu można wzbogacić matą antykondensacyjną zapobiegającą skraplaniu.

W przypadku hal ocieplanych doskonale sprawdzają się lekkie obudowy z płyt warstwowych charakteryzują się wysokim stopniem izolacji cieplnej i szczelności. Płyty warstwowe oferują znakomite właściwości bezpieczeństwa ogniowego oraz izolacyjności akustycznej.

Do najczęściej stosowanych przez nas materiałów należą:

  • Blacha trapezowa
  • Blacha falista
  • Płyta warstwowa ze sztywnym rdzeniem z pianki poliizocyjanurowa (PIR)
  • Płyta warstwowa ze sztywnym rdzeniem z wełny mineralnej

Dobranie odpowiedniej obudowy hali ma znaczenie dla kosztów jej eksploatacji, jednak bez względu na rodzaj wybranej obudowy o jej skuteczności decyduje jakość montażu.

Całość obudowy dopełniają obróbki blacharskie zapewniając estetyczny i indywidualny charakter każdej realizowanej przez nas hali. Jesteśmy w stanie zapewnić całościowe rozwiązanie w zakresie obudowy dostosowane do potrzeb Klienta.