Hale rolnicze murowane

Płody rolne czy też urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami środowiskowymi. Ich składowanie oraz garażowanie musi odbywać się w warunkach chroniących m.in. przed opadami, wilgocią, temperaturą czy też promieniowaniem słonecznym. Powyższe wymagania spełnia hala rolnicza murowana magazynowa, również stalowa – w każdej z nich można składować maszyny. Budowa konstrukcji namiotowej pomaga jednocześnie w chowie trzody chlewnej lub drobiu. Każdy obiekt z powodzeniem można dostosować do profilu produkcji rolnej, dzięki czemu przyczyni się do jej optymalizacji. Pomożemy w tym, dzięki naszym indywidualnym projektom budynków przeznaczonych dla codziennej pracy rolników.

Hala rolnicza szara duża

Jakie wymagania powinna spełniać hala rolnicza?

Projektowanie i budowa hali rolniczej stalowej lub murowanej to zadania, których realizacja musi uwzględniać sposób zagospodarowania obiektów. Na podstawie konkretnych wymagań dobieramy gabaryty konstrukcji, materiały o odpowiednich parametrach izolacyjnych czy też dodatkowe wyposażenie. W przypadku magazynowych – przeznaczonych np. do przechowywania maszyn – i namiotowych pomieszczeń dla rolnictwa spełniających funkcję inwentarską, kluczowe znaczenie ma właściwy obieg powietrza, a także naświetlenie. Jeśli chodzi zaś o ich trwałość, nie można zapominać o zabezpieczeniu przed korozją, którą zapewniają choćby specjalne powłoki malarskie na poszczególnych elementach konstrukcyjnych.

W sortowni warzyw, owoców czy też płodów rolnych istotna jest m.in. ochrona przed promieniami słonecznymi i utrzymanie wskazanej temperatury. To ważne ze względu na warunki, w jakich powinny być przechowywane rośliny – zarówno zbyt niskie, jak i za wysokie temperatury mogą im szkodzić. Dużo uwagi poświęcamy też wentylacji, która pozwala na dostarczanie im odpowiedniej ilości świeżego powietrza, co zapobiega przesuszeniu i rozwoju pleśni oraz innych niepożądanych grzybów. Z kolei magazynowa i garażowa stalowa (namiotowa) bądź murowana hala na maszyny rolnicze powinna zabezpieczać park maszynowy przed opadami atmosferycznymi.

Wybierz nasze hale dla rolnictwa

Chcąc dobrać odpowiednią infrastrukturę obiektu dla rolnictwa, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszą firmą. Jako zaufany producent hal stalowych wskażemy najlepsze rozwiązania dla konkretnej realizacji. Oferujemy też bezpłatną wycenę konstrukcji wykorzystywanych w rolnictwie, w tym budynków namiotowych dla maszyn rolniczych, murowanych i magazynowych pomieszczeń do gromadzenia żywności i nie tylko. Zaznaczamy, że finalne koszty budowy mogą się różnić w przypadku ewentualnych zmian założeń wykonywanego projektu.

Spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa konstrukcje stalowe – producent SOLID HALE oferuje obiekty rolnicze namiotowe dla rolnictwa przeznaczone maszynom, zwierzętom i żywności. Skorzystaj z oferty budowy trwałych konstrukcji i ciesz się ich solidnością.

Funkcjonalne hale rolnicze na lata

Dysponujemy rozbudowanymi możliwościami technicznymi, które pozwalają na realizację nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć. Z powodzeniem podejmujemy się stawienia obiektów o dużych rozmiarach czy nietypowej konstrukcji, nawet na trudnym terenie. Bezpieczne wykonanie zlecenia na różnym podłożu jest możliwe m.in. za sprawą profesjonalnych badań gruntu, które poprzedzają prace konstruktorskie. Wszystkie przeznaczone na maszyny, zwierzęta i płody rolne murowane i namiotowe hale dla rolnictwa oferowane przez naszą firmę są dzięki temu posadowione w pewny i bezpieczny sposób.

Korzystamy z precyzyjnie dobranych rozwiązań technologicznych, które gwarantują wieloletnią trwałość naszych obiektów. Sięgamy po dostarczane przez najlepszych dostawców materiały i elementy montażowe zabezpieczone przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych i odporne na rdzę. Tym samym każda nasza murowana czy stalowa (namiotowa) hala na maszyny rolnicze, która może służyć również przechowywaniu zwierząt i płodów rolnych, doskonale spisuje się w użytku całorocznym. Nasze obiekty świetnie nadają się do pracy zarówno w trakcie mroźnej zimy, jak i podczas gorącego lata.

Hala rolnicza stalowa czy murowana – co wybrać?

Jak to zwykle bywa w przypadku bardziej skomplikowanych inwestycji, a do takich należy hala rolnicza murowana i stalowa (namiotowa) przeznaczona m.in. na maszyny, wybór jednej z tych dwóch technologii zależy od indywidualnych czynników. Do ważnych aspektów, który uwzględnia się przy podejmowaniu decyzji, należy lokalizacja obiektu. O ile konstrukcja ze stali może być postawiona w niemal każdym miejscu, o tyle betonowa pozostaje wykluczona na nieodpowiednim gruncie.

Kolejna sprawa to czas realizacji inwestycji – jeżeli zależy Ci na szybszych efektach, stalowa hala rolnicza np. na maszyny będzie lepsza niż murowana. Warianty namiotowe powstają bowiem w wyraźnie krótszym terminie, co wynika też z węższego zakresu formalności urzędowych wymaganych w tym przypadku. Powinno się brać pod uwagę również koszty przebudowy – pod tym względem obiekty ze stali okazują się korzystniejsze, ponieważ znacznie łatwiej, szybciej i mniejszym kosztem da się je poszerzyć o kolejne moduły. Konstrukcje betonowe można zaś w większym zakresie dostosować do indywidualnych wymagań w zakresie estetycznym. Niezależnie od wyboru technologii budowy nasza firma zapewnia realizację inwestycji na najwyższym poziomie.